با گوشی آیفون و آیپد، مک بوک خود را کنترل کنید

اگر یک گوشی آیفون یا آیپد دارید می‌توانید با اپلیکیشن Alfred Remote کنترل کردن مک بوک از راه دور را تحقق بخشید. این اپلیکیشن به تازگی در آیتونز منتشر شده و می‌تواند آیفون یا آیپد شما را به یک کنترلر رایانه مک تبدیل کند. البته این اپلیکیشن رایگان نیست و ۴.۹۹ دلار قیمت دارد. اما قبل از خریدش باید نسخه نرم افزاری‌اش را هم برای مک دانلود کنید که آلفرد ۲ نام دارد. این نسخه نرم افزاری خوشبختانه رایگان است. البته یک نسخه Powerpack هم دارد که در ازای پرداخت بهایش در اختیار شما قرار می‌گیرد. بیایید بیشتر با Alfred Remote آشنا شویم.

معرفی اپلیکیشن Alfred Remote برای کنترل مک بوک از راه دور

اینکه امکانات این اپلیکیشن و نرم افزارش چه باشد بستگی به این دارد که شما نسخه پولی آلفرد ۲ را دارید یا رایگانش را. اگر آلفرد ۲ رایگان دارید می‌توانید با اپلیکیشن Alfred Remote کارهایی چون قفل کردن مک بوک، ری استارت کردن، خاموش و روشن کردنش، خروج از تمامی نرم افزارها، باز کردن نرم افزارها و فایل‌های مختلف، باز کردن وب سایت یا بوک مارک ها، خروج از حساب کاربری و خالی کردن سطل زباله را از راه دور با یک کلیک روی آیفون یا آیپد انجام دهید.

اما اگر از Powerpack استفاده می‌کنید (نسخه غیر رایگان نرم افزار) امکانات شما بیشتر خواهند شد. شما با این نسخه می‌تواند کاملا آیتونز را کنترل کنید، یادداشت‌های متنی خود را به مک منتقل کنید و بی‌نهایت  Workflow به سلیقه خودتان ایجاد کنید تا آلفرد ریموت با درست کردن ارتباط بین اعمال چند اپلیکیشن یک سری اعمال زنجیره‌ای را اتوماتیک برای شما انجام دهد. در تالار گفتوگوی آلفرد هم که بروید نسخه‌های مختلفی از Workflowها وجود دارند که از قبل آماده شده‌اند. ولی خودتان هم می‌توانید آن‌ها را با توجه به نیاز خودتان طراحی کنید. این نسخه‌های آماده در قالب یک Packal برای Alfred Remote روی آیفون یا آیپد ارائه می‌شوند.

کنترل مک بوک

خواندن این مطلب را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم: ایجاد تنوع در نوشته با اپلیکیشن Fonts در آی او اس

ناگفته نماند که اجرای Alfred Remote بر روی آیفون یا آیپد به حداقل iOS 7 نیاز دارد و نرم افزارش هم برای اجرا شدن روی مک نسخه OSX 10.8 می‌خواهد. حجم اپلیکیشن هم ۱.۶ مگابایت است که در مقایسه با کارهایی که می‌تواند برای شما انجام دهد ناچیز محسوب می‌شود.

شما تا به حال به کنترل کردن مک بوک از راه دور فکر کرده‌اید؟ آیا تا به حال از اپلیکیشن Alfred Remote استفاده کرده‌اید؟ منتظر نظرات و تجربیات شما در این زمینه هستیم.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *