چگونه یک پسورد خوب داشته باشم؟

هیچ چیز بیشتر از داشتن یک پسورد عالی نمی‌تواند امنیت حساب های شما در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و… یا حساب های مهم‌تر مثل حساب‌ های مربوط به دانشگاه یا حساب های بانکی را تضمین کند! این را همه می‌دانیم… ولی نکته آزاردهنده اینجاست که این پسورد قدرتمند را چگونه بسازیم که تکراری نباشد و بعد چطور فراموشش نکنیم؟ سرویس های زیادی هستند که در این امر به ما کمک می‌کنند و امروز می‌خواهیم آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

سایت Strong Password Generator برای ساخت پسورد و حفظ کردن آن

سایت Strong Password Generator هم برای شما بسته به جایی که برایش به این پسورد نیاز دارید پسورد می‌سازد هم به شما برای حفظ کردن این پسورد راه‌های خوبی پیشنهاد می‌کند. Strong Password Generator در اصل یک اپ تحت مرورگر است و روش کارش هم به این صورت است که با کمک ۵ پارامتر پایه یک پسورد غیر قابل نفوذ می‌سازد (پارامترهایی مثل ترکیب حروف بزرگ و کوچک، داشتن حداقل ۱۵ کاراکتر و وجود اعداد و نشانه‌ها در پسورد) بعد از ساخت پسورد هم یک عبارت با کلمات انگلیسی به شما معرفی می‌کند که با کمکش می‌توانید پسورد خود را حفظ کنید.

توصیه می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید: ساخت ایمیل جعلی با افزونه MASKME گوگل کروم

ساخت یک پسورد خوب

سنجش قدرت پسورد با Password Meter

البته شاید هم نیاز نداشته باشید که پسوردتان را بدهید یک وب سایت بسازد و خودتان بتوانید یک رمز عبور خوب و طولانی بسازید. اما چطور می‌توانید قدرت پسوردی که ساختید را بسنجید؟ سایت Password Meter در این زمینه به شما کمک می‌کند. این سرویس می‌تواند برای شما پسوردهای مختلفی که مدنظر دارید را هم مقایسه کند و پارامترهایی مثل داشتن حداقل ۸ کاراکتر، ترکیب حروف بزرگ و کوچک با علائم و اعداد و… را در پسورد شما بررسی کند.

یک عالمه حساب با یک پسورد!

اگر حساب های زیادی دارید که از یک پسورد استفاده می‌کنند باید زود به زودتر اقدام به آپدیت پسورد خود کنید. این کار مخصوصا وقتی که تعداد حساب های شما زیاد باشد سخت می‌شود. ولی سایت Update Your Pass تلاش کرده که انجامش را برای شما آسان کند. در این سرویس شم لینک مستقیم صفحه تعویض پسورد اکثر اپلیکیشن ها و سرویس ها را خواهید داشت و با یک کلیک به صفحه موردنظر هدایت می‌‌شوید.

توصیه می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید: ۵ ترفند جالب از استوری های اینستاگرام

شما برای داشتن یک پسورد خوب چه سرویس هایی می‌شناسید که مفید و کاربردی باشند؟ آیا برای مدیریت پسوردهای خودتان راه چاره‌ای اندیشیده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را از طریق بخش نظرات سایت الو تعمیر با ما در میان بگذارید.

۱ پاسخ

تعقیب

  1. […] پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید: چگونه یک پسورد خوب داشته باشم؟ […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *