ساخت ایمیل جعلی با افزونه MaskMe گوگل کروم

زمانی که به دنبال یک مطلبی در اینترنت می‌گردید و ناگهان با وب سایتی روبه‌رو می‌شوید که فقط در ازای داشتن آدرس ایمیل شما یا عضویت مطلب مدنظر را به شما می‌دهد چه کار می‌کنید؟

بعضی‌ها یک ایمیل غیرضروری برای این کار کنار گذاشته‌اند. برخی دیگر بدون معطلی این سایت‌ها را می‌بندند و جای دیگری به دنبال مطلب مورد نظرشان می‌گردند. برخی دیگر هم از روی ناچاری ایمیل خودشان را دودستی تقدیم می‌کنند. بسیار خب… یک افزونه خوب برای شما وجود دارد که با آن می‌توانید ایمیل‌ های یک بار مصرف بسازید! در این مطلب می‌خواهیم شما را با افزونه MaskMe گوگل کروم آشنا کنیم و کار کردن با آن را توضیح دهیم.

مطالعه این مطلب را هم به شما توصیه می‌کنیم:  آموزش حذف ایمیل ها در آیفون

کار کردن با افزونه MaskMe گوگل کروم برای ساخت ایمیل یک بار مصرف

با این افزونه شما می‌توانید ایمیل‌های یک بار مصرف بسازید و خیال‌تان هم راحت باشد که اگر بعدها از آن سایت مورد نظر ایمیل دریافتی داشتید این ایمیل‌ها به حساب اصلی شما فوروارد می‌شوند. البته شما امکان مسدود کردن ایمیل‌های آن وب سایت را هم خواهید داشت. (کافی است روی آیکون MaskMe کلیک کنید تا لیستی از ایمیل‌های جعلی شما به شما نشان داده شود، در این لیست کنار هر ایمیلی که می‌تواند نامه‌های ارسالی را برای شما فوروارد کند گزینه سبز رنگ Forwarding وجود دارد، شما فقط با کلیک روی این Forwarding و تغییر آن به Blocked دیگر ایمیلی از آن سایت دریافت نخواهید کرد.)

MaskMe

برای داشتن این افزونه باید به صفحه MaskMe در فروشگاه کروم بروید تا آن را نصب کنید. بعد از نصب یک صفحه برای شما باز می‌شود تا مراحل راه اندازی افزونه را پیش ببرد. اگر چنین صفحه‌ای برای شما باز نشد کافی است روی آیکن افزونه کلیک کنید.

شما برای ثبت نام دو طرح پیش رو دارید: طرح رایگان و طرح پولی (پریمیوم). گزینه رایگان فقط ایمیل یک بار مصرف را به شما عرضه می‌کند. روی آن بزنید و بعد روی لینک انتهای صفحه (No thanks, just emails for me) کلیک کنید. با این کلیک یک منو باید برای شما باز شود که باید در آن اول روی Masked Emails و سپس روی set up free forwarding کلیک کنید.

در آخر باید ایمیل اصلی خودتان (که قصد لو رفتن آدرسش را ندارید!) بدهید تا صفحه تنظیمات برای‌تان باز شود و پایین این صفحه در بخش Website Forms تمامی گزینه‌ها را غیرفعال کنید (همه گزینه‌ها به جز گزینه اول: Show ‘Mask My Email’ for email fields). با زدن Save تمامی این تغییرات ذخیره می‌شوند.

مطالعه این مطلب را هم به شما توصیه می‌کنیم: ابزار گوگل برای دیجیتال مارکترها و بازاریاب ها

حالا دیگر وقتی به فرم ثبت نام یک وب سایت می‌روید وقتی روی فیلد مربوط به ایمیل کلیک می‌کنید افزونه مسک یک پنجره کوچک برای شما باز می‌کند که درش شما می‌توانید گزینه استفاده از ایمیل اصلی یا ایمیل یک بار مصرف را انتخاب کنید. خوبی این افزونه این است که اگر باز به این وب سایت برگردید آن ایمیلی که برایش استفاده کردید را هم به خاطر دارد و شما فقط لازم است کلمه عبورتان را وارد کنید!

در نهایت اگر روزی خواستید همه ایمیل‌های جعلی ساخته شده را پاک کنید فقط باید روی آیکون افزونه کلیک کرده و در لیستی که برای شما باز می‌شود روی آیکون سطل آشغال بزنید.

شما برای راحت شدن از دست ایمیل‌ های مزاحم چه راهی می‌شناسید؟ یا برای ثبت نام در وب سایت‌ های مختلفی که از شما ایمیل می‌خواهند چه کار می‌کنید؟

۱ پاسخ

تعقیب

  1. […] توصیه می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید: ساخت ایمیل جعلی با افزونه MASKME گوگل کروم […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *