شایعه هایی که درباره باتری گوشی می گویند!

در این مطلب می خواهیم در مورد صحت جملاتی حرف بزنیم که به باتری گوشی نسبت می دهند. اینکه مثلا نباید با گوشی در حال شارژ صحبت کنیم یا نباید طی شب گوشی را شارژ کنیم. با الو تعمیر همراه باشید تا ببینید این گفته ها درست هستند یا خیر؟

استفاده از تلفن همراه حین شارژ

اگر شارژر مورد استفاده شما یک شارژر اصل و باکیفیت باشد هیچ مشکلی برای گوشی شما پیش نمی آید اگر حین شارژ از آن استفاده کنید. آن اخباری هم که در مورد منفجر شدن گوشی و آتش گرفتنش می گویند همه به خاطر استفاده از شارژرهای تقلبی رخ داده اند.

استفاده از شارژری به جز شارژر اورجینال گوشی آری یا نه؟

مطمئنا اگر شارژری که استفاده می کنید تقلبی باشد برای باطری گوشی مشکل پیش می آید. اما اگر شارژری که استفاده می کنید یک شارژر اصل و باکیفیت باشد و اورجینال برای گوشی نباشد هیچ مشکلی پیش نمی آید. فقط باید دقت داشته باشید که شارژرتان تقلبی و غیراستاندارد نباشد. برندهای خوب شارژر KMS و Belkin هستند که باوجود اینکه هم مدل گوشی نیستند کیفیت خوبی دارند.

شارژ کردن گوشی

شارژ کردن باطری گوشی طی شب

این که می گویند گوشی را شب به شارژ نزنید برای این تصور است که وقتی باتری گوشی فول شارژ می شود جریان برق به گوشی شما قطع نمی شود. باید بگویم که این تصور اشتباه است! گوشی می تواند جریان برق را قطع کند. شما فقط باید دقت کنید که شارژ گوشی را بین ۴٠ درصد تا ٨٠ درصد نگه دارید. چون با این کار عمر طولانی تری خواهد داشت.

باتری خالی!

شنیده اید می گویند اول بگذارید باتری گوشی کاملا خالی شود بعد آن را خاموش کنید؟ بعد هم آن را صد در صد شارژ کید. باید بگویم که باتری ها همه به سمت لیتیوم یونی شدن رفته اند. این باتری ها به تعداد دفعات مشخصی می توانند سیکل شارژ شدن را طی کنند و بیشترین فشار وقتی به باتری می آید که قرار باشد از صفر تا صد شارژ شود.

گوشی را خاموش کنیم یا نه؟

بله! هرازگاهی به گوشی خود استراحت داده و خاموشش کنید. گوشی هم مثل هر دستگاه دیگری احتیاج به استراحت دارد. این توصیه خود متخصصان اپل است که گوشی خود را بعضی از شب ها خاموش کنید یا برای طولانی تر شدن عمر باتری گوشی هفته ای یک بار آن را خاموش کنید. این توصیه برای گوشی های اندرویدی هم کاربردی است.

شما چه شایعه دیگری درباره باتری گوشی شنیده اید؟ در صورتی که از صحت نداشتنش خبر دارید آن را حتما با ما و سایر کاربران الو تعمیر در میان بگذارید.

۲ پاسخ

تعقیب

  1. […] خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم: شایعه هایی در رابطه با باتری گوشی […]

  2. […] شما را به خواندن این مطلب دعوت می کنیم: شایعه هایی که درباره باتری گوشی می گویند! […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *