آموزش استاتوس گذاشتن در واتساپ + ترفندها

قابلیت استاتوس گذاشتن در واتساپ قابلیتی است که واتس اپ سال گذشته ارائه داد و با این کار از برنامه اسنپ چت (Snapchat) جلو افتاد. این قابلیت چیزی مشابه استوری گذاشتن در اینستاگرام (Instagram) است ولی هنوز راه زیادی مانده تا به پای آن برسد.

چگونگی استاتوس گذاشتن در واتساپ

برای اینکه بتوانید در واتساپ استاتوس بگذارید باید ابتدا آخرین نسخه آن را داشته باشید. وقتی واتساپ شما آخرین ورژن باشد در سربرگ‌های خود گزینه STATUS را هم خواهید دید. وقتی به این سربرگ می‌روید هم می‌توانید استاتوس‌ های مخاطبان خود را ببینید هم می‌توانید خودتان استاتوس بگذارید. برای استاتوس گذاشتن شما دو علامت در پایین صفحه وجود دارد. با لمس علامت قلم فقط می‌توانید استاتوس نوشتاری بگذارید. (مثلا هنگامی که می‌خواهید یک لینک در استوری واتساپ خود بگذارید می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.) ولی اگر می‌خواهید عکس و فیلم برای استاتوس whatsaap خود بگذارید باید علامت زیرش را که شکل یک دوربین است لمس کنید. پس از ایجاد استاتوس خود در واتساپ روی آیکون ارسال بزنید. حالا استاتوس شما منتشر می‌شود و تنها مخاطبان شما می‌توانند آن را ببینند.

در استاتوس های واتساپ هم می‌توانید لیست کسانی که استاتوس شما را دیده‌اند ببینید. به علاوه می‌توانید استاتوس خود را پس از انتشار حذف یا ویرایش هم بکنید.

آموزش استاتوس گذاشتن

تغییر دادن فونت متن و رنگ پس زمینه در استاتوس واتساپ whatsaap

اگر از ظاهر استاتوس متنی خود راضی نیستید آن را بازش کنید و آیکون پالت رنگ را چند بار لمس کنید. به این ترتیب رنگ پس زمینه تغییر می‌کند. البته واتساپ تنها رنگ‌های محدودی را در اختیار شما می‌گذارد. برای تغییر فونت هم باید علامت مت (T) را چندین بار لمس کنید.

برای تغییر دادن حالت متن استاتوس و درآوردن آن به حالت Bold (پررنگ)، Italic (کج) یا فونت تک فاصله‌ (Monospace) و… هم کافی است در حالت نگارش متن را انتخاب کنید و به گزینه‌های موجودتان نگاهی بیندازید. البته برای شما روش جایگزینی هم وجود دارد:

برای اینکه متن شما پررنگ (Bold) شود ابتدا و انتهای متن استاتوس خود علامت * بگذارید. یعنی متن‌تان را بین دو * بنویسید.

برای اینکه متن شما کج (Italic) دیده شود ابتدا و انتهای متن استاتوس خود علامت _ بگذارید.

اگر می‌خواهید روی متن شما یک خط دیده شود ابتدا و انتهای این متن علامت ~ بگذارید.

برای فونت تک فاصله (Monospace) هم ابتدا و انتهای متن “ بگذارید.

شما می‌توانید متن استاتوس های نگارشی خود در واتساپ را بعد از انتشار هم کپی کنید. به این شکل که هنگام مشاهده استاتوس خود دست‌تان را روی متنش نگه دارید. آن وقت ۳ گزینه برای شما ظاهر می‌شود که در میان این گزینه‌ها گزینه وسطی برای کپی کردن استاتوس در واتساپ است.

شما چه نکات دیگری برای استاتوس گذاشتن در واتساپ می‌دانید؟ آن را در بخش نظرات به ما و سایر کاربران یاد بدهید!

۲ پاسخ

تعقیب

  1. […] خود چیزهای بیشتری به اشتراک می‌گذارند. قبلا با چگونگی استوری گذاشتن در واتساپ و ترفندهای استوری واتساپ آشنا شدیم. حالا بیایید با […]

  2. […] مقاله  آموزش استاتوس گذاشتن در واتساپ یاد گرفتید چگونه در واتساپ استاتوس بگذارید. حالا در […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *