هزینه تعمیر یک آیفون (iPhone) چقدر است؟

قطعا شما از هر برندی که گوشی داشته باشید مشتاق دانستن هزینه تعمیرش هستید! اتفاق است دیگر… یکهو می‌بینید گوشی نازنین شما کارتان را راه نمی‌اندازد. خب حالا صاحبان ایفون چگونه بفهمند که هزینه تعمیر ایفون شان چگونه مشخص می‌شود؟ چرا به هر مغازه‌ای که می‌رویم یک قیمت متفاوت به ما می‌گویند؟ برای تعیین این هزینه‌ها در کل یک سری معیارها وجود دارد که در مورد همه گوشی‌ها صدق می‌کند.

هزینه تعمیر آیفون (iPhone)

اگر گوشی ایفون شما گارانتی دارد که در وهله اول باید از آن استفاده کنید و آیفون‌ تان را به دست نمایندگی‌هایی که شرکت گارانتی‌تان معرفی می‌کند بسپارید. با این اوصاف هزینه تعمیر ایفون شما هم کمتر می‌شود. اما اگر گارانتی ندارید پس باید به سراغ کارشناسان تعمیر محصولات اپل و ایفون بروید. ملاک‌هایی که تعیین می‌کند تعمیر آیفون شما چقدر آب بخورد این‌ها هستند:

اولین ملاک: قطعات آیفون شما

قطعات گوشی شما نیاز به تعویض دارند یا تعمیر و دامنه آسیب‌دیدگی گوشی شما تا چه حد است؟ قاعدتا اگر قطعات گوشی شما را بشود تعمیر کرد هزینه شما کمتر است چون قطعات ایفون به خودی خود گران هستند (درست مثل خود گوشی‌تان!). اما اگر نیاز به تعویض این قطعات وجود داشته باشد شما باید هم برای خود قطعه و هم برای جا زدنش در گوشی هزینه پرداخت کنید. پس بهتر است به سراغ مراکزی برای تعمیر آیفون خود بروید که قابل اعتماد باشند و الکی شما را به خرج نیندازند. خصوصا که از هر قطعه‌ای جنس تقلبی آن هم موجود است و شما پس تعمیر گوشی ایفون خود می‌بینید که کیفیت کارش پایین آمده است.

هزینه تعمیر یک آیفون

دومین ملاک: مدل ایفون شما

شما آیفون X دارید یا آیفون ۸؟ هر چه مدل گوشی شما جدیدتر باشد با وجود این تحریم‌هایی که اعمال شده پیدا کردن قطعات اصل برایش سخت‌تر است. متقابلا قطعات گران‌تر هم می‌شوند! از طرفی شما باید بدانید که با بالا رفتن مدل آیفون خود تجربه تعمیرکاران هم برای تعمیر این گوشی‌ ها پایین می‌آید.

شاید این مقاله هم برای شما جالب باشد: با گوشی آیفون آب خورده چه کار کنیم؟

سومین ملاک: زمان تعمیر ایفون شما

می‌خواهید گوشی شما را سه سوته تعمیر کنند و دست‌تان بدهند یا می‌توانید توی نوبت بمانید؟ باید بدانید که هر کارشناس تعمیر موبایل چندین گوشی در دست تعمیر دارد. بنابراین اگر بخواهد وقتش را به تعمیر ایفون شما اختصاص دهد چند کیس دیگر را از دست می‌دهد. اینجا می‌شود که باید دید خود کارشناس تلافی همه آن کیس‌ها را می‌خواهد سر شما در بیاورد یا نه؟ خصوصا که تعمیر ایفون باید با صبر، حوصله و دقت انجام شود. نتیجه‌گیری اخلاقی این است که شما مستقیما بروید سراغ کارشناسانی که تخصصا تعمیرات آیفون را قبول می‌کنند. مراجعه‌کنندگان ایفون دار کم هستند و تجارب این اشخاص هم بیشتر است. از طرفی این تعمیرکاران هم به دنبال بهترین قطعات هستند. اینجا دیگر اگر توی نوبت هم بمانید خیال‌تان راحت است که کارتان درست انجام می‌شود.

شما چه تجاربی از تعمیر آیفون خود کسب کرده‌اید؟ به نظر شما هزینه تعمیر آیفون به چه عوامل دیگری بستگی دارد؟ نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات سایت الو تعمیر با ما در میان بگذارید.

لیست آیفون هایی که ما تعمیرات آنها را انجام میدهیم عبارتند از:

تعمیر آیفون ۴ ٬ تعمیر آیفون ۴ اس٬ تعمیر آیفون ۵ ٬ تعمیر آیفون ۵ اس٬ تعمیر آیفون ۶ ٬ تعمیر آیفون ۶ پلاس٬ تعمیر آیفون ۶ اس٬ تعمیر آیفون ۶ اس پلاس٬ تعمیر آیفون SE ٬ تعمیر آیفون ۷ ٬ تعمیر آیفون ۷ پلاس٬ تعمیر آیفون ۸ ٬ تعمیر آیفون ۸ پلاس٬ تعمیر آیفون ۸ اس٬ تعمیر آیفون ۸ اس پلاس٬ تعمیر آیفون ایکس٬ تعمیر آیفون ایکس پلاس٬ تعمیر آیفون ایکس آر٬ تعمیر آیفون ایکس اس٬ تعمیر آیفون ایکس اس پلاس و …

جمع بندی: هزینه هر مدل آیفون بسته به مدل٬ نوع خرابی و میزان خرابی متفاوت خواهد بود و به طور کلی نمیتوان تا قبل از باز کردن و بررسی فنی قیمت نهایی تعمیرات یک آیفون را اعلام کرد.

۲ پاسخ

تعقیب

  1. […] خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد میکنیم: هزینه تعمیر یک آیفون (iPhone) چقدر است؟ […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *